Kdy sáhnout po jaké barvě? I. část

Kdy sáhnout po jaké barvě? I. část


Štítky: , , , , , , ,

Sponzorované odkazy:Barvy nás ovlivňují mnohem více, než jsme si občas ochotni připustit. Nejde totiž pouze o to, jaká barva komu sluší, ale rovněž se podepisuje na celkovém dojmu vaší postavy a psychické pohody. Víte, která barva co symbolizuje a jak působí na lidi kolem vás?

Barva jako cílená manipulace?

 žluta

Mezi barvami má dominantní postavení červená. A není se čemu divit, tato barva reprezentuje sílu v pozitivním i negativním smyslu. Šaty či kostýmek v této barvě symbolizuje sebejistotu ženy, neústupnost, a proto se občas nemusí vyplatit. Na jistotu sázíte v případě, že oblékáte červené šaty, sukni, kostýmek či kalhoty na večerní flirtování. Stimulující barva působí na muže přitažlivě, atraktivně a sympaticky. Červená je zkrátka barvou úspěchu! Máte rády žlutou barvu? Pak si ji oblékněte v případě, že toužíte po novém zaměstnání kreativního charakteru a potřebujete zvýšit sebevědomí a optimismus. Ve vašem šatníku by neměly chybět ani modré kousky oblečení. Tato barvička se doporučuje v případě, že potřebujete uklidnit, zpomalit a utlumit. Hodí se rovněž pro lidi, kteří chtějí zhubnout, ale jestliže se chystáte večer vyrazit obhlížet nový objev, nechejte modré oblečení raději doma. Do práce volte spíše modré doplňky, které působí příjemně. Modrá barva z žen dělá intelektuálky a nepřístupné „konzervy“.

 černá

A jak je to s nestárnoucí černou? Oblečení v tomto odstínu máme doma všichni. Oblékáme ho mnohdy pouze pro to, že nás dělá opticky štíhlejší. Kromě toho ale dodává šmrnc, eleganci, sílu a moc. V orientu se považuje černá barva za barvu znovuzrození, sexuality a života. Módní návrháři z celého světa jsou si vědomi síly této jednoduché a běžné barvy, využívají ji hojně nejen pro svá loga, ale najdete ji také v každé stylové kolekci. V dalším díle vám představíme i další barvy – nebude chybět zelená, fialová, oranžová, růžová nebo čistá a nevinná bílá.

Autor úvodního obrázku:  Alaskan Dude

Autor obrázku v textu:  Trang Angels

Autor obrázku v textu:  André-Batista