Kdy sáhnout po jaké barvě? II. část

Kdy sáhnout po jaké barvě? II. část


Štítky: , , , , , , , ,

Sponzorované odkazy:V prvním díle jsme si řekli něco o tradičních barvách, jako je červená, černá, žlutá a oblíbená modrá. Kdy a k jakým příležitostem nosit ostatní barvy? Začněme zelenou. Ta je podvědomě vnímána jako barva stabilní, zásadová a čestná. Na večírek si ale zelené šaty či oblečení neoblékejte. Hodí se spíše do školy před zkouškou, protože vědci dokázali, že zelená barva podporuje činnost mozku a dokonce údajně podporuje účinky cvičení.

Bílá je barvou čistoty

 pink

Bílou barvu známe všichni jako nepsaný symbol čistoty a nevinnosti. Nejen proto si pořizují ženy bílé svatební šaty, že? Bílým oblečením ale dáváte najevo svou otevřenost novým podnětům. Podle některých studií sahají po bílém oblečení také lidé beze smyslu pro humor. Bílé oblečení nevolte na večírky a party, naopak by vám ve skříni neměl chybět celosvětově nejprodávanější trend – bílé tričko. Může se zdát, že například růžové hadříky budou mít ve skříni pouze nevinné romantičky, které jsou přítulné a naivní. Ovšem, pokud se vám, milé dámy, porouchá auto na cestě, budete mít větší šanci na záchranu v růžovém svetříku než přísném černém oblečení. Růžová je variabilní, což znamená, že v ní můžete působit jako nevinná princezna, ale také dráždivá svůdnice.

 violet

Převažuje ve vaší skříni fialová? O této barvě se říká, že je to královský odstín, který symbolizuje duchovno a luxus. Oranžovou zase odborníci označují za barvu nejsilnější a oblíbenou u aktivních lidí. Pokud si tedy obléknete oranžový outfit, dočkáte se seriózního hodnocení. Pozitivní zář oranžové vás nabudí pozitivní energií, výkonem a dokonce má svůj význam na sportovním oblečení. Chystáte se na pracovní pohovor? Pak raději nechte oranžovou doma. A jaká barva sedí vám? Podělte se s námi o vaše zkušenosti a také o to, jak působí vaše oblečení na okolí. Máte zaručené tipy, v čem sbalit kolegu nebo si užít oslavu narozenin? Sem s nimi!

Autor úvodního obrázku:  vwedding

Autor obrázku v textu:  zorkmesiter

Autor obrázku v textu:  2012Dress