Funkční materiály – znáte je všechny? 2. díl

Funkční materiály – znáte je všechny? 2. díl


Štítky: , , , ,

Sponzorované odkazy:Funkční prádlo je důležitou součástí ve výbavě každého aktivního i rekreačního sportovce. Dodává tělu svěží pocit, odvádí pot a udržuje tělo v teple nebo naopak příjemně chladí. Abyste i vy mohli vybírat správně zvolené oblečení, ať už na kolo, pro ranní běhání nebo lekci jógy, je potřeba se vyznat v materiálech a technologiích, které pro vás přední výrobci funkčních oblečků připravili. Znáte je všechny?

Pryč s bakteriemi

puma

V prvním díle našeho speciálu jsme vám představili oblíbené materiály, které vás udrží v suchu, ochladí během náročných výkonů a nepropustí vítr či déšť. Dnes se budeme věnovat odolným materiálům, které se vyznačují vysokou pružností, technologiím, jenž zamezují průniku plísní a bakterií a samozřejmě i materiálům, jež vás mají stimulovat k lepším výkonům. Zejména pro outdoorové aktivity se hodí materiály, které dokáží bojovat s vysokou zátěží a podpořit oblečení ke stálému tvaru a vzhledu. Velmi často používaná technologie se nazývá FlexiFIBRE. Vyznačuje se pružným vláknem, které zajišťuje vysokou elasticitu a tvarovou stálost. Technologie Infinitex se zase vyznačuje vysokou odolností vůči chlóru a s materiály LightMESH získáte lehké a rychleschnoucí oblečení s výbornou prodyšností. Chcete-li předejít častým žmolkům na oděvu, neměla by vám v šatníku chybět rychleschnoucí technologie Tecnostrech, jež nechává oblečení odolné a zabraňuje prodření při nošení batohu. S lehkou tkaninou Polartec Alpha zase získáte oblečení s termoregulačními vlastnostmi a to i v případě, že se vám tričko či kalhoty namočí a navlhne.

joga

Abyste předešli vstřebávání bakterií a plísní, pořiďte si oblečení s technologiemi Meryl a Prolen Siltex. První zmiňované mikrovlákno se vyznačuje lehkostí, prodyšností a samozřejmě bakteriostatickým účinkem. Druhý typ vlákna obsahuje ionty stříbra a brání tak růstu bakterií, plísní a účinně redukuje nežádoucí pachy. Pro zvýšení vašeho výkonu při sportu se poohlédněte po termoregulačních oděvech. Takové jsou opatřeny technologiemi MC2 nebo Techfit. Obě podporují svalstvo k vyšším výkonům a zamezují vzniku kyseliny mléčné způsobující tuhnutí svalstva a tím i nežádoucí snižování výkonu.

Autor úvodního obrázku: adifansnet

Autor obrázku v textu: jfantenb

Autor obrázku v textu: Kashirin Nickolai