Šaty s volánky

Jak se neztratit ve voláncích


Štítky: ,

Sponzorované odkazy:Volánky jsou velmi ženské a dodávají outfitu romantický vzhled. Krom toho tvarují postavu a odvádějí pozornost od problematických partií. Volánků je celá řada, bohatě nabírané, decentní, vertikální, horizontální, a proto si jistě vybere každý podle nálady, stylu a postavy. Pojďme si ukázat, jak se neztratit ve voláncích jako malé holčičky, ale najít se v nich jako dámy.

Vyrovnání proporcí

Volánky na rukávech

Volánky na rukávech

Pochopitelně záleží na materiálu a umístění volánků, jestli jsou kolem výstřihu, rukávů, v lemu, pase, boků nebo oblasti kolen. Jestli chcete zamaskovat široké boky, využijte volánky v oblasti ramenou, opticky také zvětšíte i své poprsí. Volánky ve výstřihu prodlouží krk, volánkové rukávy zas zužují paže a peplum, podle toho kde je volánek umístěn, umí přidat i ubrat na objemu, jen pozor, aby volánek nekončil v nejširší části boků.

Všeho s mírou

Vrstvený volánek

Vrstvený volánek

Vždy platí, že pro celý outfit stačí pouze výrazný prvek, jak by pak celek vypadal příliš přezdobeně a kýčovitě. Volánky, a navíc třeba velké objemné volánky, jsou hodně zdobnými prvky. Pokud si tedy oblečete volánkovou sukni, vršek volte jednoduchý bez přehnaného zdobení. To samé platí i pro doplňky. Mnozí si myslí, že když sestaví outfit se stejným prvkem, vytvoří dokonalý celek

Barvičky

Pudrové šaty s volánky

Pudrové šaty s volánky

Dejte si pozor na kombinaci volánků a sladkých růžových a purpurových barev, abyste nevypadaly jako z cukrové vaty. I v bílých a pudrových barvách může vypadat jako zasněná princezna, ponecháte si tak eleganci a styl. Jestliže se však za žádnou cenu nechcete růžové vzdát, kombinujte si s jinými tlumenými barvami nebo vzory a vyhněte se honosným volánkům.

Peplum

Peplum šaty

Peplum šaty

Peplum je volánek v místě boků. A pro jaký typ postavy se hodí? V první chvíli vás asi napadne, že se hodí jen pro rovnou postavu bez křivek. Máte pravu, protože peplum zvýrazní pas a volánek vytvoří objem boků. Ale peplum se hodí také na oblé křivky, které se pod volánkem ztratí.

S volánky je to jako s ohněm, ten je také dobrý sluha, ale špatný pán.

Autor: Karolína Arnoštová

Zdroj: http://www.orsay.com/