uvodni

Jak a co nosit s botami na platformě


Štítky: , ,

Sponzorované odkazy:Pokud jde o výběr pohodlných stylových bot, jsou boty na platformě obecně těmi nejoblíbenějšími. My ženy si rády přidáme pár centimetrů do výšky při zachování alespoň špetky komfortu. A krom toho jsou platformy také velmi praktické, a to hlavně při dešti, když jsou všude louže a bahno.

Vysoké podrážky jsou vyrobeny obvykle z korku, plastu, gumy nebo ze dřeva a nosí se po staletí. Například ve starověkém Řecku, používaly zvýšení postav botami, aby vyjádřili důležitost jednotlivých postav v divadelních představeních. A třeba mandžuské ženy dynastie Qing nosily platformy s vykrojenou patou a jistě si vzpomínáte, že tyto vysoce módní boty se před nějakou dobou objevily mezi Evropskými módními trendy.

Jak nosit platformy

Během slunečních dnů babího léta možná budete chtít zůstat v krásných bílých šatech a ty se budou skvěle doplňovat s hnědými tóny a lýkovými platformami.

 

Jestliže máte v oblibě klasiku, pořiďte si kožené boty na platformě, které jsou univerzální a dají se jednoduše kombinovat takřka s čímkoliv.

Vzhledem k tomu, že korek je tvarově stálý a zůstává elastický, bude volba korkové platformy tou nejlepší. Boty vypadají esteticky zajímavě a díky pružným vlastnostem jsou ještě o něco pohodlnější než ostatní. Dle provedení a stylu je můžete kombinovat s rozevlátými letními šaty, krátkými šortkami nebo Capri.

Platforma a sportovní styl? Ano, a je to dokonalé spojení, ze kterého se radovaly hlavně sportovně založené dívky, kterým tenisky moc centimetrů do výšky nepřidaly. Tenisky na platformě můžete kombinovat s oblíbeným sportovním oblečením a nebojte se, i když jste boty na podpatku nikdy nenosily, tyhle boty si okamžitě oblíbíte, protože skoro vůbec nepoznáte, že pata je o něco výš než obvykle.

Máte v plánu koupit si novou kancelářskou obuv, která nebude vaše nohy týrat po celý den jako doteď. Jistě, dají se sehnat i lodičky na platformě, které jsou neskutečně elegantní.

Na závěr vás ještě přesvědčím, že ponožky v sandálech nemusí být tragédie. Předem ale upozorňuje, že důležité je najít vhodné spojení sandálů na platformě a ponožek. Osobně se mi v tomto případě více líbí sandály s plnou špičkou. Barevné provedení ponožek by mělo ladit se sandály i s outfitem, to je jasné. Zajímavé jsou kotníkové ponožky se zlatým nebo stříbrným melírem anebo s volánkem.

Autor: Karolína Arnoštová

Zdroj: www.botovo.cz