Jarní oblečení do kanceláře

Jarní oblečení do kanceláře


Štítky:

Sponzorované odkazy:Pomalu ale jistě se nám otepluje a láká nás to vyrazit do obchodů pro nákup nových kousků do jarního šatníku. Dříve, než vezmete kreditku a vyrazíte bezhlavě nakupovat, ujistěte se, co vlastně potřebujete koupit a co je letos na jaře vlastně vůbec v módě.

I když máte jistě kvalitní kapsulový šatník, určitě si zasloužíte pár jarních kousků na oživení vašeho každodenního looku.

Do kanceláře se vám budou hodit pouzdrové sukně a šaty, nějaké ty halenky a topy, ale klidně i koktejlky, které jsou sice vysoce elegantní, a můžete mít dojem, že do zaměstnání jsou „příliš“, ale když je správně zkombinujete, můžete si je klidně obléknout na obchodní schůzku. Třeba s koženou a džínovou bundičkou jejich formálnost lehce srazíte, stejnou službu udělají i kecky, propínací svetřík, či kardigan. Nebo si přes koktejlové šaty můžete obléknout vaši oblíbenou halenku a nedbale její spodní konce zavázat.

business-ge3657153c_640

Do kanceláří jsou oblíbeným outfitem džíny, top a blejzr, dalo by se říci, že je to universální kancelářské „pracovní oblečení“. Džíny s topem můžete také doplnit kardiganem, u něj pozor na velikost, každý v kardiganu působí trošku „krabicoidně“, vyhněte se tak u kardiganů oversized střihům, které se hodí na posezení na zahradě, kdy se do velkého kardiganu zachumláte, ale v kanceláři pak působí velmi nedbale, skoro jako obyčejná mikina.

Nepsané pravidlo, že do kanceláře nepatří šaty a topy bez ramínek, byste měla dodržet, holá ramena zakryjte šifónovou košilí, kterou nezapnete, halenkou, svetříkem, či výše zmiňovaným blejzrem. Alternativou je i zajímavý velký šátek, či pašmína – ty však musí ladit se zbytkem outfitu, aby nepůsobily směšně. Můžete se jej naučit nějak zajímavě zavázat, či jej na jednom rameni připněte zajímavou broží. V tomto případě pak už vynechejte náhrdelník a řetízky. Brože jsou samy o sobě velmi výraznou dekorací. Tak ať v kanceláři pak nepůsobíte, jako byste si odběhla z cirkusu.

 

Letos na jaře také pokračuje trend košilových šatů, a to je velmi dobře. Šaty se zapínáním na knoflíky vždy působí elegantněji a důvěryhodněji, než jejich rozevlátější verze. Když seženete košilové šaty s pěkným páskem, bude vám to slušet, ať již máte jakýkoliv typ postavy. Zdůrazněný pas dodá na ženskosti.

Stálicí do kanceláře je každopádně bílá košile a pouzdrová sukně. Ta také sluší téměř všem ženám, schová bříško a prodlužuje nohy. Doplňte ji klasickými lodičkami na středním podpatku a budete za hvězdu.

Pro chladná rána můžete zvolit kožený křivák, či obligátní a ženami tolik milovaný plátěný trenčkot, který k jaru patří stejně jako petrklíče a sněženky.