Líčení podle barevné typologie

Líčení podle barevné typologie


Štítky: , , , , , , , , , , ,

Sponzorované odkazy:Správné líčení podtrhne a zvýrazní vaše rysy a udělá z vás neodolatelnou ženu. Bohužel se stává, že špatně zvolené líčení nejenže není lichotivé, ale často umí ženu zesměšnit. Vyhněte se trapasu s líčením a vyzkoušejte osvědčený make-up podle vaší barevné typologie. Jarní a zimní typ se od sebe výrazně liší, a proto je potřeba si nejdříve uvědomit, kam patříte.

Mocná zima nebo svěží jaro?

 makeup2

Zimní typ žen je charakteristický světlou až porcelánovou pletí nebo snědou pletí s olivovým odstínem. Ženy zimního typu se mohou pyšnit hnědými, černými nebo světle hnědými vlasy a výraznými, jasně ohraničenými oči v modré, šedé, zelené nebo tmavohnědé barvě. Zimnímu typu obecně sluší velmi výrazné kontrasty a čisté, nemíchané barvy bez přeplácanosti. Pokud patříte mezi ženy zimního typu, měly byste se při líčení vyhnout kombinacím příliš mnoha barev. Barva, která poslouží k vytvoření podkladu, by měla být světlá bez zbytečného upozorňování. Kontrasty, které tomuto typu sluší, by měly být vidět na očích nebo rtech. Takže pokud zvolíte výrazné líčení rtů pomocí rudé rtěnky, pak oči už jen zvýrazněte tužkou. Oči by měly být nalíčeny jasně a zřetelně, nicméně decentnost při výběru barev musí zůstat zachována.

 makeup3

Jarní typ žen má jemnou pleť, která je nestejnorodá a často se objevují pihy či znaménka. Vlasy mají barvu medu, slámy nebo lnu, k jarnímu typu patří také rusovlásky a brunetky, kterým vlasy hrají zlatavými odlesky. Oči jsou v modré, šedozelené, modrozelené nebo zlatohnědé. Make-up by neměl kontrastovat, a proto volte opravdu jemné odstíny. Očím sluší pastelové oční stíny a také například lososová, tyrkysová nebo růžová. Jarnímu typu sluší také rtěnky v barvě meruněk a broskví, světle hnědé nebo korálové. Rty i oči musí být nalíčeny stejně intenzivně. Pusťte se do líčení podle barevné typologie, díky které prostě nešlápnete vedle.

Autor úvodního obrázku:  katieblench

Autor obrázku v textu:  LyndaSanchez

Autor obrázku v textu:  Lopshire Photography