Módní historie se vrací

Módní historie se vrací


Štítky: , ,

Sponzorované odkazy:Také se podivujete, že na vás z výkladních skříní vykukují roztomilé kousky i dávno zapomenuté vzory minulých let? Možná máte i vy ve sklepě nebo na půdě krabici s módou, která je už dávno out. Věřte ale, že se opět vrací na výsluní a těší se rostoucí oblibě. Vytáhněte i vy staré svetry po babičce nebo kalhoty po mámě a užijte si hravý návrat módních hitů z minulosti! 

Oblečte se stylově

Pokud patříte k vašim favoritům ženská móda, zavítejte zpět do padesátých let, kdy se ženy oblékaly jako skutečné dámy. Charakteristickým rysem se pro toto období staly široké kolové sukně s vysokým pasem, který dokonale zdůrazní štíhlý pas. Správná délka ke kolenům ještě více podtrhne vaši krásu. Nezapomínejte také na doplňky, které oživí každý outfit. Co říkáte na stylové kožené rukavičky pro skutečné dámy, nebo dáváte přednost velkým kloboukům? I dnes si vyberte z bohaté nabídky vzorů a střihů. Pokud ale zůstanete věrna klasice, můžete se těšit na nevšední kombinace a závistivé pohledy kamarádek či kolegyň v práci.

retro

V šedesátých letech se objevila hravá móda, která sice zachovala jednoduché a pohodlné střihy, ale vsadila spíše na barevnou pestrost a výrazné vzory. Hitem 60. let je bezesporu áčková sukně,  která se stále více zkracovala. Začaly se objevovat stále častěji grafické potisky, kombinace látek a boty do špičky odpluly do zapomnění. Vystřídaly je boty na podpatku s kulatou špičkou. Šedesátá léta nejlépe charakterizuje modelingový objev, mladičká Twiggy, která začíná prezentovat svou chlapeckou postavu i andělskou tvář a módní průmysl zcela mění pohled na oblékání žen.

Sedmdesátá léta byla divoká

Máte v oblibě jednoduchou, pohodlnou a ležérní módu? Potom vás zajisté inspirují sedmdesátá léta, která se na přelomu zasvětila vyzavačům svobody, míru a lásky. Objevují se široké kalhoty, zvonové střihy, výrazné doplňky a ženám nechybí šátky, které se hodí nejen kolem krku, ale také do vlasů či kolem pasu jako ozdoba. Sedmdesátá léta nejsou pouze dobou hippie, ale také pánských střihů a kostýmků.

rebelie

Oproti tomu bychom mohli označit osmdesátá léta za trošku kýčovitou záležitost. Nešetřilo se na ničem. Možná proto si tehdejší módu získaly výrazné nápisy, neotřelé kombinace vzorů, materiálů a střihů. A každý, kdo chtěl být in, měl minimálně jedno sáčko s vycpanými rameny, zkrácený top s vykukující podprsenkou a spoustu bižuterie. Patříte-li spíše do kategorie minimalistek, určitě si zamilujete módu devadesátých let, která je letošním hitem podzimu. Patří k němu kostky, kožešiny, roztrhané oblečení, kůže, flanelové košile a výrazné doplňky ve zlatém či stříbrném provedení.

Autor úvodního obrázku: sitearea

Autor obrázku v textu:  Alaskan Dude

Autor obrázku v textu:  Shan Sheehan