Správná péče o spodní prádlo je věda. Neděláte také některé chyby?

Správná péče o spodní prádlo je věda. Neděláte také některé chyby?


Štítky:

Sponzorované odkazy:Každá žena má doma na výběr  několik druhů kalhotek a podprsenek. Většinou je máme úhledně srovnané v šuplících a myslíme si, že péče o prádlo není žádná věda. Opak je však pravdou.

I při údržbě tak obyčejné věci, jakou jsou kalhotky, můžete udělat spoustu chyb, které mohou vést i k potížím se zdravím.

Základní chybu děláme již při výběru. Podprsenka má perfektně sedět, nabízet ňadrům podporu, kterou by měl minimálně z osmdesáti procent zastávat obvod podprsenky, pokud bude váha vaší podprsenky „viset“ na ramínkách, můžete mít potíže s krční páteří, rameny, bolesti hlavy. Ochablá prsa pak budou jen druhotným problémem.

woman-g49015c16a_640

U výběru kalhotek také dbejte na výběr správné velikosti, pečlivě čtěte cedulky a dejte přednost kalhotkám, které jsou vyrobeny z přírodních materiálů, jelikož citlivá pokožka intimních partií musí „dýchat“. Sexy kalhotky ze směsových syntetických materiálů si nechte na zvláštní příležitosti, protože se nedají prát na vysoké teploty a řádně je nezbavíte bakterií, navíc i sebemodernější materiály nikdy nenahradí prodyšnost bavlny, lnu, či bambusové tkaniny.

Pokud náhodou nosíte spodní prádlo, které je vyrobeno z takové látky příliš dlouho, stáváte se také náchylnější k bakteriálním nebo kvasinkovým infekcím. Proto v zájmu svého zdraví zvažte nošení spodního prádla vyrobeného z prodyšných látek, protože bude šetrné k vaší pokožce.

slender-gba426ad47_640

Pozor na praní prádla

Dáte kalhotky do pračky, přihodíte další oblečení a prací prášek a zapnete váš oblíbený prací program? Chyba! Obyčejné prací prášky jsou většinou velmi parfémované, pokud prádlo řádně nevymácháte, může dráždit citlivou pokožku intimních partií. Raději používejte hypoalergenní prací prostředky, dbejte na řádné máchání a prodělala-li jste v nedávné době nějakou gynekologickou infekci, prádlo řádně vyvářejte, či do praní přidejte antibakteriální prací gel, který zbaví prádlo patogenů i při nižší teplotě (prádlo ze syntetických  materiálů se obvykle nesmí prát na více než čtyřicet stupňů).

Prádlo z posilovny

Extrémní péči si zaslouží i propocené spodní prádlo, které jste měla v posilovně. I když jste měla v posilovně bavlněné kalhotky, ale na nich syntetické legíny, prodyšnost spodního prádla nezůstala zachována. Po cvičení je tedy důležité se převléci do nového suchého prádla, jinak si koledujete o svědění a kvasinkovou infekci.