I ženy, které nosí brýle, mohou chodit stylově oblečené

I ženy, které nosí brýle, mohou chodit stylově oblečené


Štítky:

Sponzorované odkazy:Bývaly doby, kdy by se každý nositel brýlí nejraději propadl do země, protože nabídka brýlových obrouček byla značně omezená, a i lidé s pěkným obličejem v brýlích nutně vypadali nepěkně.

V současné době se optiky předhánějí v tom, která bude mít na skladě zajímavější a trendovější obroučky. Není tedy divu, že se trend obrátil a brýle si pořizují i lidé bez oční vady, aby vypadali stylověji, možná i inteligentněji. Spousta z nás si také pořídila brýle, které nemají dioptrické čočky, ale blokují tzv. modré světlo, které nabourává cirkadiální rytmus, unavuje oči a ztěžuje nám večerní usínání.

Dá se tedy obecně říci, že „brejlounů“ přbylo a nosit brýle už není trpký úděl, ale možnost, jak vyniknout z davu. Pokud tedy brýle správně zkombinujete se zbytkem outfitu.

Jak se oblékat stylově při nošení brýlí?

Chcete být šik, i když vaši tvář zdobí brýle? Ať už do kanceláře, či na odpolední kávu s kamarádkou berte brýle jako zajímavý módní doplněk, jež dokáže pozvednout i zcela nudný outfit o level výše. Zásadní bude vybrat brýlové obruby, jež dokáží skrýt nedokonalosti vašeho obličeje a naopak vyzdvihnout jeho přednosti.

Když si vyberete obroučky, které vám sednou, zbytek kombinování už je pak velmi jednoduchý. Nedělejte třeba začátečnickou chybu a u brýlí se stříbrným nožičkami nevolte zlaté řetízky a náušnice a naopak. Nosíte často bižuterii a šperky a nechce se vám nad tímto aspektem přemýšlet? Zvolte třeba černé plastové obruby, jež si sednou jak se zlatem, tak i se stříbrem.

woman-g4e03c0556_640

Brzděte u velkých náušnic, nebo třeba velkých ozdob do vlasů. Brýle přitahují pozornost k obličeji, není tedy třeba mít ještě obří kruhové náušnice a ozdobnou sponu, či čelenku do vlasů.

Nenoste s brýlemi příliš ležérní oblečení, pro příklad – v mikině, legínách a v brýlích si všichni budou myslet, že spěcháte na přednášku do školy. Nemusíte se pohodlného oblečení vzdávat, ale dodržujte pravidlo, že alespoň jeden kousek by měl být trochu elegantnější a „dospělejší“.

woman-g998e09d5d_640

Pozor také na líčení, brýle dokáží dělat stíny a simulovat i kruhy pod očima, i když je zrovna nemáte. Volte světlejší stíny, které vaše oči prozáří, nemalujte si příliš silné oční linky (ty spodní rovnou vynechejte), naopak použijte na spodní víčko bílou tužku, která vám oči pomůže opticky zvětšit.

woman-ga1f7b5861_640

Nebo si oči a obočí upravte spíše decentně (hodí se u velmi extravagantnějších brýlových obrub) a pozornost upoutejte na barevné rty. Takové černé brýle a rudá rtěnka probouzí u pánů představivost.