Jak vybrat brýle tak, aby vám opravdu slušely

Jak vybrat brýle tak, aby vám opravdu slušely


Štítky:

Sponzorované odkazy:Hledáte perfektní brýle pro svůj tvar obličeje? Ať už máte kulatý, oválný nebo čtvercový obličej, je tu pro vás průvodce, který vám pomůže najít dokonalý rámeček podle tvaru vaší tváře.

Jaký je můj tvar obličeje?

Věděli jste, že většina lidí mění své brýle přibližně každé 3 roky? Až přijde čas na pořízení nových brýlí, budete mít snadnější rozhodování při výběru, když se zamyslíte nad tím, jaký je váš tvar obličeje. Správně zvolený tvar brýlí dokáže zvýraznit vaše jedinečné kontury obličeje.

Mnoho lidí odkládá nákup brýlí až na dobu, kdy se jim rozbijí obroučky, nejen kvůli nákladům, ale také proto, že nové brýle dokáží úplně změnit styl nositele, či nositelky. Spousta z nás se v nových brýlích necítí minimálně týden dobře, než si na ně zvykneme. Na brýlích se nevyplatí šetřit, vyberte si opravdu takové, které vám sluší, nikde netlačí, chybu neuděláte, ani když si připlatíte za odlehčené materiály a hypoalergenní prvky. Než mít rozedřený nos od nevhodných sedýlek, raději investujte dva tři tisíce navíc, abyste byli spokojeni.

Jaký je můj tvar obličeje?

Abyste si mohli správně vybrat, musíte nejprve identifikovat rysy svého obličeje. Existuje 5 hlavních kategorií tvarů obličeje:

  • Hranatý
  • Kulatý
  • Srdcovitý
  • Trojúhelníkový
  • Oválný

Brýle pro všechny druhy tvarů

Pravda o tvarech obličeje – téměř nikdo není dokonalým prototypem srdcového, či oválného tvaru obličeje. Většina tváří je kombinací několika různých tvarů – zaoblené brady a vysokého čela, či například hranatých rysů a zúžené brady.

beautiful-1869116_640

Pokuste se vybrat si z obrázků obličejů takový, který je nejvíce podobný tomu vašemu.  Jakmile dokážete definovat svůj tvar obličeje, můžete začít vybírat rámečky na nové brýle. Kulatý obličej můžete zeštíhlit pomocí brýlí s výraznější horní obrubou, či volte bezobroučkové – vrtané brýle se širokými stranicemi. Vyhněte se kulatým brýlím. Máte obličej oválný? Můžete si dovolit vybrat jakékoliv brýle, budou vám slušet téměř všechny. Majitelé hranatého obličeje by měli koukat po robustních výrazných obroučkách, které odvedou pozornost od obrysů tváře, zapomenout by měli na příliš jemné a decentní brýle, které v jejich obličeji zapadnou. Srdcovitý a trojúhelníkovitý tvar obličeje zjemní lehké, vzdušné obroučky, ne příliš masivní a výrazné. Volte obruby lehce oválné, či obdélníkového tvaru.

 

Při výběru brýlí dávejte pozor na obočí. Obočí by nemělo být překryto obrubami, ani by nemělo být schované za skly. Obočí je dominanta vaší tváře a mělo by být vidět, i když nosíte brýle.