Šátek

Vázání šátků na krk: Návody


Štítky: , , ,

Sponzorované odkazy:Šátek do dámského šatníku rozhodně patří. Je to stylový a také funkční doplněk, díky kterému můžete váš outfit doladit k dokonalosti. Šátky se hodí ke každému stylu oblékání. Můžete je nosit na společenské akce, do zaměstnání, ozdobí vás i na procházce městem nebo i při sportu. Vždy ale záleží na tom, jak je šátek uvázaný. Nabízí se hned několik možností. Věřte, že uvázat šátek není vůbec nic složitého.

V jednoduchosti je krása

Mezi nejednodušší způsoby vázání šátků patří ten, že šátek přeložíte na půl. Vznikne vám tak trojúhelník. Nejširší cíp dáte doprostřed a zbylé dva použijete k uvázání okolo krku. Druhý jednoduchý způsob je ten, že šátek přeložíte na třetiny tak, aby vznikl pruh. Ten opět zavážete okolo krku. Šátek v tomto případě uvažte jednoduchým uzlem a konce nechte volně. Můžete je dát na stranu nebo dopředu. Třetí jednoduchý způsob: šátek jednoduše přehněte podélně a obtočte okolo krku. Konec zasuňte pod nebo nechte volně viset. Mezi jednoduché způsoby patří i vázání s klasickým uzlem. Šátek opět přehnete na půl v místě přehybu zasunete konce.Vznikne vám tak jednoduchá smyčka okolo krku. Tyto jednoduché způsoby vázání šátku jsou vhodné pro každou ženu, takže se jich rozhodně nebojte.

Vázání šátku

Elegantně uvázaný pánský šátek, autor obrázku: garryknight

Jaký šátek vybrat?

V současné době je možné vybírat z celé řady různých šátků. Pokud šátek chcete vázat a chcete například i vyzkoušet složitější uzle, musíte si pořídit šátek větších rozměrů. Pro jednoduché vázání jsou vhodné i menší šátky o rozměrech 90×90 centimetrů. Jestliže ale chcete vyzkoušet i složitější uzly, musíte mít šátek větší. V tomto případě jsou ideální rozměry 110×110 centimetrů.

Na barvě záleží!

Při výběru šátku samozřejmě musíte dát pozor na jeho barvu. Na slavnostní příležitosti – třeba na svatbu, ples nebo koncert vážné hudby se hodí šátky decentních barev jako je bílá, černá, šedá, červená nebo světla modrá. Na ostatní příležitosti se hodí i šátky s rozmanitými vzory. Skvěle vypadají šátky s pruhy nebo květinovými vzory. Vždy myslete na to, aby šátek barevně ladil s vaším outfitem.

Autor úvodního obrázku: modomatic