80. léta vládnou létu 2017

80. léta vládnou létu 2017


Štítky: , ,

Sponzorované odkazy:Jedná se o 40 let starou módů, která ve své době dosáhla největšího rozkvětu. Inspirací byla hudba a východní kultura, nosily se vysoké podpatky, kožené bundy, minisukně, legíny, flitry a to vše doprovázelo velké množství křiklavých barev.

Návrháři Louis Vuitton, Chanel, Kenzo nebo Emanuel Ungaro vytvořili remake této módy a předvedli ho na svých přehlídkách.

Top s odhalenými rameny

Top s odhalenými rameny

Hlavní myšlenka

Typičtí představitelé módy 80. let byli Yuppies. Byli to mladí lidé, kteří obdivovali svůj majetek a svůj vzhled. Usilovali o to, aby nenápadným způsobem byli originále a poutali na sebe pozornost v davu. Charakteristické pro ně byla dravost, narcismus a konzumerismus.

Móda byla minimalistická s jemným nábojem erotiky. Kostýmky měly vycpaná ramena, sukně byly velmi krátké a oděv velmi úzce obepínal siluetu těla.

V neformální módě byli oblíbené mrkváče, plísňáče, manšestráky, turecké kalhoty, legíny, skinny jeans, džínové bundy, barevná trička a svetry.

U legín bych se ráda zastavila, protože ty v té době hráli prim. Protože k nám v 80. letech dorazila vlna aerobiku, není divu, že byla poptávka po legínách tak výrazná. Ovšem ženy nenosily legíny pouze na cvičení, ale běžně je kombinovaly s blejzrem a lodičkami nebo oversize svetrem.

Šortky s potiskem

Šortky s potiskem

Módní ikona

Bezesporu nejvýznamnější módní ikonou té doby byla Madoona. To ona udávala celkový životní styl, její hudba se hrála na všech diskotékách a každý chtěl vypadat jako ona. Základem byla kůže a džínovina. Doplňky byly výrazné, blýskavé a robustní.

Džínový outfit

Džínový outfit

Co vytěžit z módy 80. let

Oblečení s ramenními vycpávkami. Pokud vaše saka, kabáty a šaty nic takového nemají, jednoduše si je tam všijte. Takto se to dělalo i dříve.

Oversize topy a svetry s páskem v kombinaci s legínami a vysokými podpatky.

Úzké minisukně obepínající zadeček a odhalující dlouhé štíhlé nohy. K tomu si nezapomeňte přes kotníky navléct štulpny, které k osmdesátkám dozajista také neodmyslitelně patří.

Barevné gumové sandály s glitry, které doplní jakýkoliv outfit.

Lak na vlasy – protože účesy byly v té době velmi objemné a nadýchané.

Mezi doplňky, které vám nesmí chybět, patří: kšilty, výrazné velké náušnice a samozřejmě také ledvinka.

Barevný top

Barevný top

Autor: Karolína Arnoštová

Zdroj: https://www.zara.com/cz/cs