Outdoor bunda

Outdoorové oblečení do každého počasí


Štítky: , , ,

Sponzorované odkazy:Oblečení do přírody, známé též jako Outdoorové oblečení, musí být hlavně funkční. V současné době není žádný problém takové oblečení, které bude funkční a zároveň pěkné a moderní, sehnat. Základním pravidlem outdooroového oblečení je, že je lepší mít více tenkých vrstev na sobě s možností svléknout si nějakou, než mít pouze jednu vrstvu nebo dvě a nemít možnost se přizpůsobit měnícím se podmínkám.

Outdoorové oblečení je lepší vrstvit

Vrstvy outdoorového oblečení musíme vždy volit podle povětrnostních podmínek. První vrstva vždy musí být termoprádlo, tedy prádlo, které vám zajistí teplo. Dnes jsou natolik dokonale vytvořené, že můžete zvolit termoprádlo zimní i letní. Například v létě je určitě dobré mít pod bavlněným tričkem ještě termoprádlo, které zaručí regulaci tepla a potu a ne jen samotné bavlněné triko, které bude držet pot a po chvilce vás začne studit. Hlavní principem termoprádla je odvod potu od těla.

Další, tedy druhou vrstvou, jsou výrobky ze slabšího materiálu, které zajišťují tepelnou izolaci a umožní vám odpaření potu z první vrstvy. Na výrobu této vrstvy oblečení se používá nejčastěji polyester kvůli dobrému transportu vlhkosti. Pokud je opravdu velká zima, tak je dobré zvolit další zateplovací vrstvu hrubého fleecu, jako je například Polartec. Poslední vrstvou oblečení je bunda nebo kalhoty, která vás musí chránit před počasím a tedy deštěm, sněžením i větrem.

Dnes už máme materiály na vysoké úrovni a různé membrány proti větru a dešti jsou již samozřejmostí každé bundy. Bunda by měla být samozřejmě kromě membrány vybavena i různými větracími otvory, které si umíte otevřít podle potřeby a také stahovacími gumičkami, abyste si uměli bundu co nejlépe přizpůsobit na svoji postavu.

Velice často si lidé stěžují, že se pod bundou hodně potí. To je způsobeno vlastností membrány. Ta totiž nedokáže propouštět tolik potu, kolik se vytvoří při intenzivním pohybu. Také, bohužel, pokud je vysoká vlhkost vzduchu, pot se nemá kam odpařovat z povrchu bundy a začne kondenzovat na vnitřní straně.
Proto při výběru outdoorového oblečení buďte velice pečliví.

A kde vhodné oblečení zakoupit? Vřele Vám můžeme doporučit internetový obchod 1obchodak.cz, který nabízí širokou paletu oblečení pro volnočasové aktivity.