Plážová taška

Plážová taška


Štítky: , , , , ,

Sponzorované odkazy:Letní sezóna se pomalu ale jistě blíží a je tak ideální čas porozhlédnout se po nové plážové tašce, kterou využijete jak na dovolené u moře, tak na břehu u Mácháče.

Materiály plážových tašek

Plážové tašky se vyrábějí z mnoha materiálů jako je: textil, plast, lýko, hliníková fólie. Barevnosti tašek se meze nekladou, přesto se velké oblibě těší tašky, které evokují vzdušnost a letní pohodu. U tohoto druhu tašek je však lepší volit textilní materiál, který je možné snadno vyprat v automatické pračce, případně sáhnout po tašce plastové, kterou stačí pouze otřít navlhčeným hadrem.
Velká plážová taška

Velikosti a druhy plážových tašek

Z hlediska rozličných typů bývají nejběžnější plážové tašky přes rameno, které se prodávají jak ve velmi malém provedení jen na ručník a knížku, až po velké, prostorné tašky, které pojmou téměř vše potřebné. U větších tašek hrozí riziko vypadnutí některého s nošených předmětů, je dobré tedy volit zapínací tašku, případně tašku na zip.

Pro starší lidi či naopak pro mladé páry, které nosí na pláž opravdu hodně věcí nebo potřebují volné ruce na hlídání svých ratolestí, jsou určeny plážové tašky na kolečkách, která bývají dostatečně prostorné a navíc povětšinou disponují dostatkem velkých kapes, kam lze vložit třeba složený slunečník.

Plážová chladící taška

Chladící tašky

Pokud si na pláž chcete vzít chlazené nápoje nebo něco snědku a bojíte se zkázy vlivem velkého horka, porozhlédněte se po plážové chladící tašce, která disponuje hliníkovou fólií, která udrží obsah v chladu. Na trhu se dají sehnat jak relativně nevzhledné chladící tašky potažené hliníkovou fólií a pouhým barevným lemováním, tak i tašky luxusní, které Vám ostudu na pláži rozhodně neudělají.

 

Co nemůže chybět v plážové tašce?

– ručník
– opalovací krémy s různými faktory
– sluneční brýle
– chlazené nápoje
– svačina
– nafukovací lehátka
– kniha
– vybavení pro plážové a vodní sporty (frisbee, volejbalový míč, plážový tenis, potápěčské brýle, šnorchl)

Ceny plážových tašek

Dětské plážové tašky se dají pořídit již od několika málo desetikorun. Ceny obyčejnějších plážových tašek standardních rozměrů se pak pohybují okolo 200 Kč, často se ale jedná o tašky poměrně nekvalitní, které vydrží pouhou jednu sezónu. Ideální je tak volit segment plážových tašek v cenách od 500 Kč do 1.000 Kč, kde se dají sehnat velice kvalitní tašky, které jsou navíc designově vyvedené a neudělá tak s nimi ostudu žádný z nositelů. Luxusní plážové tašky se pak dají pořídit v cenové relaci okolo 2.000Kč.

Šikovné české ručičky si mohou plážovou tašku vyrobit svépomocí z různých částí plastových obalů a mohou si tak vytvořit originální a neokoukané vzory tašek.

Nejznámější výrobci plážových tašek: Nike, Adidas, Victorias, Guess, Mar, Avon, Zara, Vichy, Roxy.