Turecké kalhoty

Turecké kalhoty


Štítky: , , , , , , ,

Sponzorované odkazy:Turecké kalhoty nejsou pouhým módním výstřelkem dnešní doby, jejich boom lze datovat již od konce 80. let, kdy tento střih kalhot proslavil zpěvák MC Hammer. Jelikož se módní trendy postupně vrací, lze v posledních dvou letech zaznamenat návrat tureckých, někdy též zvaných harémových (aladinky), balónových, či parašutistických kalhot.

Turecké harémové kalhoty se vyznačují pytlovitým střihem, kdy se kalhoty směrem přes boky hodně rozšiřují a naopak se zužují směrem ke kotníkům. Ve své podstatě se jedná o kombinaci úzkých džínsů s velmi volnou sukní. Kalhoty jsou v oblasti rozkroku volné a poskytují tak dostatek pohodlí jak při chůzi, tak při sezení. Tradiční harémové kalhoty jsou vyráběny z lehkých látek, jsou volné, s velmi širokými nohavicemi, které jsou velmi pohodlné a navíc zkreslují ohledně skutečné postavy.

Harémové kalhoty jsou ideálním doplňkem šatníku pro všechny, kteří se nebojí experimentovat a rádi se odliší. Jejich nošení je trošku o zvyku, zvláště, pokud jste zvyklé na úzké slim džíny, to pak zažijete neskutečný pocit volnosti a pohodlí.
Mnozí lidé na tento druh módy koukají skrz prsty a kalhoty považují za lepší tepláky, proto je nutné se alespoň zpočátku připravit na rozličné reakce vašeho okolí.
Tento druh kalhot je svým střihem velmi vhodný pro ženy, které jsou nespokojené se svojí postavou (zejména v oblasti hýždí a širokých stehen). Široký střih totiž dokáže případné nedostatky elegantně zamaskovat.

Harémové kalhoty aladinky jsou k dostání jak v pestrobarevných indických motivech, tak zároveň i v „konzervativnějších“ barvách jako jsou černé, šedé, lahvově zelené, červené, …

Druhy tureckých kalhot

Fitness turecké kalhotyK dostání jsou jak unisex kalhoty, tedy určené pro obě pohlaví, tak i kalhoty vyloženě dámské či pánské. V poslední době se dokonce objevily i modely na fitness cvičení, které jsou sice o poznání užší, než klasické turecké kalhoty, avšak mnohem pohodlnější než klasické kalhoty určené pro fitness.
Pro horké letní měsíce lze navíc sehnat kratší verzi kalhot, tzv. 3/4 (tříčtvrťáky).

Harémové kalhoty a celebrity

Zejména módní kritici módu v podobě širokých harémových kalhot neuznávají a jejím nositelům a nositelkám dávají co proto, přesto je možné tento módní výstřelek vidět u mnoha slavných hereček, zpěvaček i sportovkyň, jako jsou: Madonna, Jessica Alba, Fergie, Kim Kardashian, Rihanna, Maria Sharapovova, Beyoncé, Kylie Minoque, Lindsay Lohan, Janet Jackson, Selena Gomez a u mnoha dalších.
V českých luzích a hájích jsou největšími zastánci tohoto střihu kalhot herci a moderátoři Jakub Prachař, Leoš Mareš a Martin Dejdar.

Turecké harémové kalhoty

Tipy pro správné nošení tureckých kalhot

Turecké kalhoty jsou samy o sobě dosti výrazným prvkem, je proto doporučeno s ostatními částmi oblečení příliš neexperimentovat a spíše volit jednobarevná tílka či trička. Jako obuv jsou ideálním doplňkem balerínky, páskové boty či dokonce žabky.

A co vy, už máte své turecké kalhoty zařazeny ve svém šatníku?

Zdroj obrázků: kosmo.vivanews.com, prancingleopard.com, 1930bychrisjackson.com