Šaty a sukně v zimě, co k nim nosit?

Šaty a sukně v zimě, co k nim nosit?


Štítky: ,

Sponzorované odkazy:Je hezké, když dáma nevynechá šaty a sukně ani v zimě, v našem podnebí je to však s přicházející zimou obtížnější. Oteplené zimní boty s kožíškem, které jsou určeny i do velmi velkých mrazů se k sukním příliš nehodí. Řešením jsou punčochy a velmi teplé ponožky, s nimi se však nevejdeme do pěkných bot. Víte, jak a čím doplnit sukni, aby nám v zimě bylo teplo, a zároveň jsme vypadaly dobře a nemusely se vymlouvat, že nemáte co na sebe?

Jak nosit boty se sukní a šaty

Při výběru obutí, ať už nízkých, jako jsou boty Chelsea, nebo vysokých kozaček po kolena, musíte myslet na své punčochy a ponožky, nestyďte se boty vyzkoušet v obchodě s teplými ponožkami. Pokud si koupíte alespoň o půl čísla větší boty, bude vám v nich větší teplo, než v těch těsnějších. K botám můžete nosit neprůhledné akrylové punčocháče, nebo ne příliš silné legíny. Ideální barva je taková, která se hodí k vašim punčochám a botám, pokud máte kratší nohy, protože výrazné barevné punčochy nohy ještě opticky více zkrátí. Pokud chcete nohy naopak prodloužit, řiďte se pravidlem – čím kratší je bota, tím kratší je sukně, i když je samozřejmě můžete nosit i s vysokými kozačkami až po kolena. Dlouhé sukně potřebují delší boty, pokud nemáte super dlouhé nohy jako modelky. Čím je tkanina šatů nebo sukně robustnější a pevnější, tím snazší je skloubit s neformálními botami a legínami.

people-2591870_640

Semišové kozačky po kolena se hodí spíše k punčoškám a elegantnějším sukním – například koženým. Pokud je nouze nejvyšší, myslete především na své zdraví a oblečte si klidně dvoje punčochové kalhoty najednou. Když si vezmete pleťové, a navrch černé, nebude to tolik vidět. Rozhodla-li jste se doplnit garderobu zimními sukněmi, rovnou k nim v obchodě přihoďte několik párů akrylových punčošek a nebudete muset řešit problém se sukní na poslední chvíli u otevřené skříně.

Akrylové punčochy mají výhodu, že se tak snadno nezatrhnou a navíc jsou i hřejivější. Klasické punčochy se vyrábí také v zimním provedení, poznáte to podle uvedených DEN. Čím je toto číslo větší, tím méně se trhají a tím větší teplo vám v nich bude.

Sukně si na zimu pořiďte ze silnějších materiálů, jako je fleece, vlna a tvíd. Nestavte nikdy parádu před zdraví svých močových cest a vaječníků. Máte-li oblečenou sukni, dopřejte svému tělu teplo tím, že oblečete více vrstev na trup a sukni doplníte delším kabátem, který vám pomůže zahřát bedra a udrží tak vaše ledviny v teple.

V módě jsou letos kožené sukně a legíny, stálicí jsou zimní skládané sukýnky s kostkovanými vzory. Volte k nim kabát, který ladí s barvou podkladu, či kostiček, abyste nevypadala jako náctiletý diblík, který se snaží vrátit do puberty.

Další možností, jak působit žensky a přitom být v teple, jsou tzv. svetrové šaty. Ty vypadají velmi feminně a přitom jsou velmi hřejivé. Dají se nosit spoustu způsoby, a užijete je jak na rande do města, tak i do kanceláře. Doplnit je můžete akrylovými i běžnými punčoškami, dokonce i velmi módními legínami v koženém vzhledu. Noste je spolu s páskem, kdy budou vypadat více formálně, nebo bez pásku. Když odhalujete nohy ve svetrových šatech, klidně volte takové, které mají rolák, nemusíte upozorňovat na více předností najednou. Pánové mají roláky rádi, dávají jim více prostoru pro představivost.

woman-3847215_640

Další možností je obléci sukni s běžnými punčochami a na ně navléct stylové nadkolenky, působí to velmi originálně a hravě. Na kávu ke kamarádce je to jako dělané.