Móda 60. let

Sexy retro? To je móda 60. let


Štítky: , , , ,

Sponzorované odkazy:To, že se neustále vrací módní trendy z dřívější doby je dobře známá věc. A stejně je tomu tak i letos. V roce 2013 se vrací móda šedesátých let!

Šedesátá léta jsou považována za takzvanou módní revoluci. Celý svět okouzlila ultra štíhlá modelka Twiggy, legendární herečka Brigitte Bardot i proslulá zpěvačka Jane Birkin. Tyto tři kultovní hvězdy se rázem staly módními ikonami. Snil o nich každý muž a nejedna žena se jedné z nich chtěla alespoň trochu podobat.

Pokud se však budeme bavit vyloženě jen o módě, svoje místo si díky těmto ženám získaly minisukně, pouzdrové šaty, áčkový střih, a také nápadité barevné a kontrastní vzory plné geometrických tvarů.

Puntíkovaná retro sukně

Puntíkovaná retro sukně, autor obrázku: Bramblewood Fashion

Nebojte se výrazných barev

Jaro i léto 2013 bude tedy po vzoru šedesátých let plné zářivých barev. Nebojte se tedy obléknout výrazné odstíny, které budou zářit na míli daleko. Jaro se zatím poměrně zdráhá a sluníčka si moc neužijme, tak proč si neprojasnit den například kanárkově žlutými šaty áčkové střihu?

Pakliže Vám to postava dovoluje, nezdráhejte se obléknout minisukni. Ta k šedesátým letům taky bezpodmínečně patří, právě v této době ji totiž vynalezla Mary Quant a určila tak nadčasový, prakticky nesmrtelný trend.

Móda 60.let – drama

Móda 60. let se týká i doplňků a líčení. Zvolte bohatý a nadýchaný účes, který doplňte čelenkou. Pro dosažení maximální ženskosti si oblékněte pouzdrové šaty, které dokonale zvýrazní Vaše ženské křivky. Nebojte se experimentovat a vybírejte geometrické vzory – například kostky.

Co se týče barev, jak již bylo zmíněno – letí výrazné odstíny. Ale okouzlíte také klasikou – černá v kombinaci s bílou. Dosáhnete tak perfektního kontrastu.
Oči orámujte silnou černou linkou, zvolit můžete i kouřové líčení a umělé řasy, získáte tak dramatický pohled, kterým okouzlila Twiggy i Bardotka!

autor úvodního obrázku: AgathaGarcia