Žehlička na vlasy

Zdravá péče o vlasy


Štítky: , ,

Sponzorované odkazy:Základem všeho jsou umyté a zdravé vlasy. Důležité je na výběr nejen správný šampon podle typu vašich vlasů, ale také samozřejmě moderní sestřih, který snadno a lehce upravíte např. vhodným přípravkem, fénem, žehličkou na vlasy nebo kulmou.

Střih vlasů

Určitě mi dáte za pravdu, že jste již několikrát listovala v nějakém časopisu a narazila na váš vysněný účes. Šikovná kadeřnice vám pak dokáže s vašimi vlasy úplný zázrak a vy jen spokojeně odcházíte domů. Spousta žen se nechá zlákat chvilkovým propadnutím na dokonalou proměnu, ale už ne všechny jsme po pár dnech s účesem spokojené, neví, jak ho upravit, jaká vlasová kosmetika je vhodná apod.

Účes by se měl hodit k typu a výrazu vaší osobnosti. Volí se např. podle toho, jak se oblékáme, kde pracujeme, zdali sportujeme, mezi jakou společností se pohybujeme apod. Správný účes by vám měl nejen slušet a zvednout sebevědomí, ale také denně přispět k dobrému pocitu.

Žehlení a natáčení vlasů

V poslední době se stalo velkým trendem jak narovnávání vlasů, tak i kudrnatá hříva.

Narovnání vlasů lze provést dvěma způsoby, buď permanentně ve speciálním salonu, jehož trvanlivost je cca na 3 měsíce, nebo si můžete vlasy vyrovnat sama v pohodlí domova. Takové narovnání vlasů je krátkodobé a jediné, co k němu budete potřebovat je, žehlička na vlasy.

Žehličky na vlasy jsou k dostání na každém rohu a jsou čím dál dokonalejší. Domácí žehličkou zvládnete poměrně rychle a snadno narovnat vlnité a neposlušné vlasy. Raději zvolte sklo-keramickou žehličku, která vám neponičí vlasy, vyrovnávejte je za sucha a dobře rozčesané.

Pokud toužíte po vlnitých vlasech, zkuste např. natáčky, kulmu na vlasy nebo kulmofén.

Vysoušení vlasů fénem

Tvar a objem vlasů můžete vylepšit použitím nejen vhodné vlasové kosmetiky a přípravků, ale také vhodnou technikou vysoušení. Na českém trhu se objevuje nepřeberné množství značek kvalitních fénů, stačí si jen vhodně vybrat.

Fén na vlasy by měla mít každá žena. Nejen že vám vlasy vysuší, když spěcháte, ale také pomůže při sušení upravit střih vlasů.

V dnešní době si můžete vybrat feny s funkcí teplého a studeného vzduchu nebo s iontovou technologií.

Pokud chcete vlasy vysušit rovné nebo vlnité do hladkého a uhlazeného tvaru, doporučuji vám je nejdříve prosušit ručníkem a odstraňte přebytečnou vodu. Do vlasů pak vetřete trochu ochranného přípravku, který vlasy chrání před horkem, pomozte si také pěnovým tužidlem a hurá do toho.

Jedno moudré přísloví říká: „Neexistují ošklivé ženy, jsou jen ty, které se neumí udělat krásné“. Proto buďte krásné, pečujte o sebe a svůj zevnějšek. Zvolte správný účes k tomu, abyste se cítila krásně a spokojeně. Aby vám váš účes přidal na kráse a podtrhl ji, využijte předchozích prostředků a rad.