Anglický styl oblékání

Anglický styl oblékání


Štítky: , , , , , , ,

Sponzorované odkazy:Velká Británie, kterou tak nějak všichni ze zvyku nazýváme Anglie, je královskou zemí, která je známá svou důstojností, konzervativností, suchým humorem a dobrou životní úrovní. A to vše se samozřejmě promítá i do stylu oblékání, který je v některých ohledech naprosto charakteristický a dobře rozpoznatelný. A co vy? Oblékli byste se po vzoru Angličanů?

Kostky a kára

 burberry

Anglický styl oblékání je střídmý, dalo by se říct, že extravagance není vůbec vítána. To se ale mění dle společenských tříd. Teenageři jsou schopni nosit téměř cokoliv, což ale platí úplně po celém světě. Mladší generace je již zdrženlivější, přesto v jejich šatníku najdete odvážní kusy oblečení.  Hodně také záleží na zaměstnání a z toho požadavcích plynoucích na dodržování dress code. Nicméně když se podíváme na děti ve školním věku, všechny nosí uniformy, které nenechají nikoho vystoupit z řady a na druhou stranu nedají najevo životní úroveň, ve které se dítě pohybuje. Taková je anglická móda, nenápadná, ale stylová, elegantní a vždy velice důstojná. Typickými vzory, které se v anglické módě prolínají skrz na skrz, jsou kára a kostky. Najdete je na podkolenkách, punčocháčích, svetrech, sukních, čepkách, prostě všude, kde vás jen napadne. Nutno říci, že také nošení vestiček ať už na košilích nebo tričkách, není nikde jinde na světě tak časté.

Anglie – země klobouků

 klobuk

Obrázky královny, vévodkyně, dam přítomných na dostizích, koňském pólu či při posezení u čaje, ukazují, že se uchovala tradice nošení klobouků a v tomhle ohledu nutno říci zbylo místo i pro extravaganci. Pánové nezůstávají pozadu a nošení klobouků či různých baretů se rovněž nevyhýbají. To ale platí zejména pro lidi z vyšší třídy, kde se silně dbá na tradiční, elegantní a neurážející oblečení. Anglický styl oblékání je ideální pro fanoušky konzervativní módy, která je lichotivá a rozhodně nikdy nebude šokovat.

Autor úvodního obrázku:  foeock

Autor obrázku v textu:  j_10suited

Autor obrázku v textu:  Juanjo Zanabria Masaveu