Jaký účes pod čepici

Jaký účes pod čepici


Štítky: , , ,

Sponzorované odkazy:Vždycky když vyjdu z domova v tomhle mrazu a fujavici, říkám si, že zítra si určitě vezmu čepici, aby mi nebyla taková zima. Jenže druhý den ráno čepici zase odložím s myšlenkou, že bych do práce přišla jako líza. Takhle tam přijdu od větru vyfoukaná jako rorejs, ale zas to mam hezky načechraný.

A dost, řekla jsem si, musím vymyslet pár účesů, které budou skvěle vypadat, jak pod čepicí, tak i bez ní.

Baret

Baret

Styling

V první řadě je důležité ošetření vlasů, protože některá tužidla vlasy zatíží, zmastí a připlácnou, proto se vyhněte vlasovým gelům a voskům. Pokud je venku mlha, mrholí nebo padá sníh, smotejte si vlasy do drdolu a schovejte je pod čepici.

Pletená čepice

Pletená čepice

Styl

Dále je také důležitý výběr čepice, která by měla být větší a měkčí, aby příliš nesvírala hlavu a tím pádem i účes. Také byste se měly zaměřit na materiál, který by měl být prodyšný, jinak pokožka hlavy trpí a mohou se objevit lupy.

Čepice se vzorem

Čepice se vzorem

Účes

Z účesů jsem nejprve vyzkoušela cop spletený od temene hlavy vzadu i na stranu. Když jsem si opatrně sundala čepici, účes byl pořád stejný.

Stejně dobře dopadl i drdol na jedné straně hlavy vytvořený spirálkou. Zpod čepice nechte vykukovat pramínky okolo tváře. Účes jsem nakonec po sundání čepice trochu rozcuchala, aby vypadal načechraně a ležérně. Můžete použít i lak na vlasy.

Pokud máte krátké vlasy a kvalitní sestřih, žádná čepice vás o něj nepřipraví.

V případě, že máte polodlouhé vlasy nebo mikádo, nechte vlasy rozpuštěné, protože vykukující vlasy z podčepice vypadají stylově, a to jak u rozpuštěných, tak u sepnutých. Vždy nechte pár pramínků volně kolem tváře.

Teď zbývá už jen vybrat si čepici podle vašeho stylu a vkusu, ať už dáte přednost čepici kožešinové, bekovce nebo baretu, přizpůsobte jí svůj účes dle výše uvedených rad.

Zdroj: www.orsay.com

Autor: Karolína Arnoštová