Nadčasový pršiplášť – elegantní trenčkot

Nadčasový pršiplášť – elegantní trenčkot


Štítky: , , ,

Sponzorované odkazy:Brzy se teploty vyšplhají sotva k deseti stupňům a příroda ohlásí přicházející podzim. Proto je načase udělat pořádek ve skříni a vytáhnout oblečení do sychravého počasí. Co vám letos určitě nesmí chybět? Trenčkot – módní kousek, který sluší opravdu každé ženě!

Daleká historie

U zrodu tohoto šikovného pláště stála Británie, a to v 19. století jako anglická móda pro muže, která měla být praktická a elegantní zároveň. Tento pohodlný doplněk se brzy stal součástí šatníku všech elegánů a později i dam z vyšší společnosti. Kde jinde, než právě v Anglii, mají tak deštivé počasí? Po osvědčené prvovýrobě se začal postupně dostávat do celé Evropy. Za konkrétního autora trenčkotu se považuje Thomas Burberry, zakladatel jedné z nejstarších britských módních značek.

Annie PancakeNejen do deště

Účelem tohoto dlouhého kabátu bylo chránit před větrem a deštěm. Vše spočívá v důmyslném střihu, který je přiléhavý, ale ne úplně těsný, má stahovací okraje rukávů a těsné zapínání u krku. Pohodlný a zároveň nenápadný, a přesto elegantní plášť dnes nosí ženy ke kalhotám, sukním i šatům. Délka pršipláště se pohybuje ke kolenům, ale moderní střihy si žádají změny, a proto sežene i levnější a dražší varianty v různých provedeních. Cena se pohybuje okolo tisíce korun nahoru.

1529019640_c2e0701e3b_oKlasický Burberry

V roce 1901 navrhl Thomas Burberry první vojenský kabát proti dešti velitelům. Jednalo se o hrubě bavlněnou tkaninu v khaki barvě. Ženy nosily námořnickou modrou barvu. O popularitu trenčkotu se postaraly i filmové hvězdy – známý Sherlock Holmes nebo Audrey Hepburn ve Snídani u Tiffanyho.

Barvy a motivy

Letos frčí nesmrtelné kombinace bílé a černé, kostky, proužky a jiné potisky. Nebojte se výrazných barev, IN bude červená, zelená, kanárková či pudrové tóny modré a růžové. Nadčasový trenčkot vynosíte i na jaře. Nic nezkazíte ani tradičními barvami – černou, hnědou a olivovou. Je tedy jenom na vás, zda dáte přednost rozvernému modelu s holínkami do deště, nebo lodičkám a pouzdrovým šatům do společnosti. Pod trenčkot si můžete obléci, opravdu co budete chtít!

Autor úvodního obrázku: Love Maegan

Autor obrázku v textu: Annie Pancake

Autor obrázku v textu: Maiamimi