Zimní kabát nebo bunda? Co si vybrat?

Zimní kabát nebo bunda? Co si vybrat?


Štítky: ,

Sponzorované odkazy:Začal nám listopad a je nejvyšší čas se poohlédnout po dámském zimním kabátu, či bundě, aby nám až nasněží, nebyla zima. Jak si vybrat mezi bundami a dámskými zimními kabáty to pravé pro nás?

Určitě je každá žena, která se v zimě oblékne do kabátu elegantnější a vypadá lépe, je ale stále pravda, že v kabátu je prostě zima? Už to dávno neplatí. Výrobci věnují spoustu úsilí tomu, aby dámské zimní kabáty byly nejen vkusné a módní, ale i hřejivé.

Bunda versus kabát

Bunda nebo kabát, velmi často je těžké rozeznat mezi nimi rozdíl. Jsou to dva podobné, ale přitom odlišné kusy oděvů. Kabát je dle definice dlouhý kus oděvu pro pány i dámy, udržující teplo, z počátku devatenáctého století. Nosil se již dříve, nikoli však jako módní kus oděvu, ale jako funkční ochrana před útoky zbraní. To naštěstí v dnešní době již neužijeme a tak se můžeme radovat z nepřeberného množství dámských zimních kabátů.

Bundy jsou obvykle mnohem kratší než obvyklé kabáty, výjimkou jsou parky, které jsou někde uprostřed cesty mezi kabáty a bundami.

Kabáty se tradičně vyrábějí z těžších a odolnějších látek, jako je vlna, kepr a tvíd.  Některé jsou vzorované a s hrubou strukturou. Vycpávky na ramenou mohou být, ale nemusí. Kabáty se hodí pro běžné denní nošení, ale i jako doplněk k dlouhé večerní róbě. Nosí se nejen do města na procházku a pochůzky, ale i všude tam, kde potřebujete působit formálněji.

portrait-3190849_640

Bundy, jsou považovány za velmi neformální. Ale když bundu doplníte odpovídajícími kalhotami a kvalitním párem bot, můžete dojem z neformální bundy, trochu poupravit. Těžko ale vytvoříte formální outfit z bundy opatřené nejrůznějšími nápisy. Ty se hodí na výlet za sněhem a na koulovačku v parku.

Pro pány se vyrábí tzv. oblekové bundy, při jejich výrobě se myslí na jejich účel, takže vypadají elegantně. My dámy musíme outfit doladit zbytkem oblečení a doplňky.

Nejlepší bude pořídit si na volný čas bundu a do města a práce kabát. Pokud bojujete s rozpočtem, vyvarujte se nákupu mnoha levných kousků. Bunda i kabát by měly být z opravdu kvalitních materiálů, jinak je budete moci po sezóně vyhodit. Kvalitní vlněný kabát, pokud vyberete správnou barvu, vám naopak bude sloužit mnoho let. Stejně tak opravdu dobře vybraná outdoorová bunda vás bude hřát hodně dlouho. Pokud i na procházce po horách chcete být za dámu a nechcete odnést zimní radovánky odnést problémem s ledvinami, v nabídce předních prodejců sportovního vybavení jsou i dámské zateplené kabáty, které jsou vyrobeny z lehkých materiálů, za použití nejnovějších technologií. Bývají vodoodpudivé, s funkčními zátěry, rychleschnoucí. Díky kvalitním vnitřním izolačním výplním nebudete mrznout ani když se ručička teploměru odebere hluboko pod bod mrazu.

Dávno jsou pryč doby, kdy vrcholem zimního sportovního kabátu byly nevzhledné „buřtíkaté“ kabáty, ve kterých i velmi štíhlé a drobné ženy vypadaly tak, jako kdyby měly dvacet kilogramů nadváhy. Kapuce bývají ozdobeny umělou kožešinou, a tak i sportovní zimní kabáty působí velmi žensky.